اخبار

Latest news, video reports

حضور میدکو در نخستین کنفرانس بین‌المللی مدیریت ‌دانش با رویکرد توسعه (KM4D)

حضور میدکو در نخستین کنفرانس بین‌المللی مدیریت ‌دانش با رویکرد توسعه (KM4D)

۲۶ مهر ۱۳۹۷

نخستین کنفرانس بین‌المللی مدیریت ‌دانش با رویکرد توسعه (KM4D) و اولین جایزه مدیریت ‌دانش، به همت انجمن مدیریت ایران و با همکاری انجمن مدیریت دانش اتریش ودانشگاه خاتم برگزار شد.

در این همایش که در تاریخ 25 مهر 1397 و در محل سالن همایش های دانشگاه خاتم برگزار شد، دکتر آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر قاسمی رییس انجمن مدیریت ‌ایران، رییس انجمن مدیریت ‌دانش اتریش و جمعی از استادان، فرهیختگان و دانش‌پژوهان در این حوزه حضور داشتند

شناسایی سازمان‌‌های دانشی، ایجاد فضای ارتباطی میان سازمان‌های دانشی، تشویق سازمان‌های دانشی در راستای توسعه، ایجاد هم‌افزایی در کشور در جهت رشد و توسعه اقتصادی و توسعه پایدار و شناسایی مزیت‌های برتر سازمان‌ها و ایجاد پایگاه دانشی در کشور از اهداف برگزاری این کنفرانس بود.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این کنفرانس با اشاره به اینکه اقتصاد دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم با سرعت بسیار بالایی درحال وقوع است، گفت: در این شرایط علوم بین رشته‌ای و اتصال علوم مختلف با زنجیره فناوری اطلاعات امکان‌پذیر می ­شود. فناوری اطلاعات به عنوان یک واحد سازمانی دیگر معنی ندارد، بلکه باید مفهوم اصلی در هر سازمان شود.

در ادامه دکتر مجید قاسمی رییس انجمن مدیریت ایران و رییس کنفرانس گفت: در مدیریت ‌دانش دارایی‌های نهفته یک سازمان را به دارایی‌های قابل ارائه تبدیل می‌کنیم و از این طریق خلق ارزش می‌کنیم. در حوزه سرمایه ‌انسانی اگر بدنه سازمان را در مدیریت یک سازمان مشارکت دهیم در عمل داریم دانش آن سازمان و دانسته‌های افراد سازمان را بارور کرده و به سرمایه اجتماعی تبدیل می‌کنیم. وی ادامه داد: مدیریت دانش در سال‌های اخیر به عنوان یکی از اساسی‌ترین اشکال مدیریت و پایه و اساس دستیابی به بهره‌وری‌های بالا، محصولات و کیفیت بهتر تعریف شده‌است. این کنفرانس قصد دارد در یک سطح بسیار عملیاتی، در ضرورت توجه سازمان‌ها به بحث مدیریت‌ دانش گام های اساسی بردارد. همچنین با انتخاب برخی از بنگاه‌های موفق و تشویق آنها، در جهت تداوم این موفقیت‌ها و رساندن پیام‌ آنها به سایر بنگاه‌ها و پیام کنفرانس به سایر محافل نقشی موثر در بکارگیری مدیریت دانش در سازمان ها ایفا نماییم. امیدوار هستیم پیام‌های این کنفرانس بتواند نقطه عطفی باشد در مدیریت ‌دانش، مدیریتی که می‌تواند دارایی‌های غیرمشهود بنگاه‌ها و سازمان‌ها را به دارایی‌های مشهود و اثرگذار در خلق ارزش تبدیل کند.

گفتنی است در این کنفرانس سخنرانی‌ها و مقالات علمی متعددی در خصوص مدیریت ‌دانش ارایه شد. همچنین پنل‌های تخصصی در این زمینه برگزار و مطالب کاربردی در آن‌ها مطرح شد. در پایان نیز گواهینامه‌ها و تندیس درخت دانش نخستین جایزه مدیریت دانش به برگزیدگان اهداء شد.

شرکتهای زیر مجموعه میدکو نیز که در این همایش موفق به کسب تندیس و گواهینامه شدند به ترتیب: شرکت های فولاد بوتیای ایرانیان و فولاد بردسیر درخت دانش سیمین، شرکت مهندس معیار صنعت خاورمیانه، شرکت فروسیلیس غرب پارس و شرکت فراوران زغال سنگ پایدانا درخت دانشی برنزین، شرکت ساختمانی گسترش و نوسازی صنایع ایرانیان مانا،کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن زرند و شرکت بابک مس ایرانیان گواهینامه ۳ ستاره و کارخانه کک سازی زرند گواهینامه دو ستاره بودند.

از دیگر شرکتهای دریافت کننده این جایزه می توان به شرکت ایمیدرو، شرکت صنایع ملی پتروشیمی، شرکت فناپ، شرکت هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد، بیمه پاسارگاد و تامین آتیه پاسارگاد اشاره نمود.

لیست خبرها