اخبار

Latest news, video reports

با حضور دکتر پورمند

بازدید مقام محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت از پروژه های میدکو

در شهرستان زرند کرمان انجام شد

۲۴ خرداد ۱۳۹۸

دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت صبح امروز مورخ 24 خرداد ماه 1398 پس از نشست صمیمی با جمعی از صنعتگران و معدنکاران کرمانی و بررسی مهمترین مسایل و مشکلات آنها به شهرستان زرند عزیمت نموده و از پروژه های شرکت فولاد زرند ایرانیان بازدید نمودند .

به گزارش روابط عمومی میدکو، در این بازدید دکتر پورمند (مدیر عامل محترم میدکو)، دکتر فدایی(استاندار محترم کرمان)، دکتر امیری(نماینده محترم مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی) و جمعی از مدیران محلی و استانی ایشان را همراهی می‌کردند.

ارایه تسهیلات کم بهره جهت فعالان معادن زغال سنگ و تامین بخشی از چوب مورد نیاز آنها، دو دستور وزیر بود که بر اجرای آنها تاکید شد. همچنین وی پروژه فعالسازی معادن کوچک مقیاس را یکی از اولویتهای خود دانست و گفت : از سرمایه گذاران در این راستا حمایت خواهیم کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به شهرستان زرند از معدن سنگ آهن جلال آباد زرند، مجتمع فولاد زرند ایرانیان، مجتمع کک سازی زرند و مجتمع فولاد بردسیر بازدید بعمل آوردند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اهمیت رونق تولید در سال جاری و اهمیت حرکت در مسیر مورد نظر مقام معظم رهبری اظهار داشت: در شرایط جنگ اقتصادی با افتتاح و راه اندازی هر واحد تولیدی، یک سنگر و خاکریز در عرصه تولید به نشانه پیروزی برای ما فتح می شود و امروزه پیروزی و شکست کشور ایران در حوزه رونق تولید رخ می دهد.

 ایشان گفت: خوشبختانه منطقه زرند با حجم عظیم سرمایه گذاری صورت گرفته دارای فرصت های متعدد اشتغال زایی است و زرند به زودی می تواند پایان بیکاری برای جوانان خود را اعلام کند.

وی با اشاره به رشد چهار و شش دهم درصدی سالیانه صنعت فولاد در دنیا افزود: با تلاش متخصصان داخلی زمینه رشد سالیانه 17 درصدی در صنعت فولاد کشور فراهم شده است و از این حیث جمهوری اسلامی ایران از رتبه سیزدهم در دنیا به رتبه دهم رسیده است.

وی پیشرفت های اخیر کشور در حوزه صنایع و معادن را شروع یک نهضت و انقلاب دانست و ابراز داشت: هر فردی با سفر به استان کرمان و مشاهده معادن عظیم در منطقه می تواند این انقلاب رخ داده را مشاهده کند.

وزیر صمت با بیان اینکه معادن یک پتانسیل خدادادی در کشور است؛ اولویت های مدیریتی وزارت صنعت، معدن و تجارت را در سه محور بیان کرد و افزود:  خودکفایی در کشور با استفاده از توان داخلی، اولویت فعالیت بر روی معادن در مناطق محروم و تکیه بر خرید و استفاده از تولیدات داخلی سه اولویت مهم وزارت صمت برای توسعه صنایع معدنی در کشور است.
رحمانی در پایان در جلسه ای که در سالن اجتماعات مجموعه فولاد زرند ایرانیان برگزار شد، شرکت و پای صحبت فعالان کارگری، کارفرمایی، صنفی، صنعتی و معدنی منطقه زرند قرار گرفت و برای رفع مشکلات معادن زغال سنگ این منطقه قول پیگیری داد،  وی در پایان به احترام این صنف سخت کوش، نماینده کارگران معادن زغالسنگ زرند را صمیمانه در آغوش گرفت. 

لیست خبرها