اخبار

Latest news, video reports

بازدید معاون اقتصادی وزیر کشور از مجتمع فولاد زرند و فولاد بوتیا

۲۰ تير ۱۳۹۸


روز چهارشنبه نوزدهم تیرماه 1398 دکتر دین پرست، معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور، با همراهی دکتر فدایی، استاندار کرمان، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه شهرستان زرند و جمعی از مسئولان استان و شهرستان  از دو پروژه سی دی کیو و فولاد سازی شرکت فولاد زرند ایرانیان بازدیدکردند.
در این بازدید، مهندس سهراب نژاد مدیرعامل شرکت فولاد زرند ایرانیان به تاثیرهای زیست محیطی پروژه سی دی کیو اشاره و هزینه ریالی آن را پانصد میلیاردتومان اعلام کرد و تاکید کرد: ما می خواهیم مردم منطقه کوچک‌ترین دغدغه‌ای از نظر محیط زیست نداشته باشند به همین سبب برای اولین بار در ایران پروژه سی دی کیو را راه‌اندازی کرده ایم.
معاون وزیر کشور هم ضمن قدردانی از تلاش های انجام شده در این شهرستان گفت: در بررسی طرح‌های کشور چهار طرح پیشرفت فیزیکی صد درصد داشتند که یکی از این طرح‌ها همین مجتمع فولاد بود، به همین سبب تصمیم گرفتیم از این طرح ها بازدید و مشکلات‌شان را بررسی کنیم.
دکتر دین پرست در ادامه به سرمایه‌گذاری عظیم هلدینگ میدکو در این مجموعه اشاره کرد و گفت: بین چهار طرحی که در کشور پیشرفت صد درصدی داشتند، پروژه شما با 518 میلیارد تومان در صدر بود.
وی با اشاره به سرمایه گذاری عظیم بخش خصوصی در این منطقه و تاثیر مثبتی که در منطقه داشته، تصریح کرد: برای رفع مشکلات چنین پروژه هایی تلاش می کنیم تا با بهره برداری این پروژه ها گامی در راستای آبادانی کشور برداریم.
لازم به ذکر است، در این دیدار دکتر دهقان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان،مهندس حسینی نژاد ، مدیر کل صمت کرمان و مهندس علیزاده، مدیر کل آب منطقه ای کرمان منطقه ای کرمان، دکتر دین پرست را همراهی می کردند. سپس ایشان از مجتمع فولاد بوتیا یکی دیگر از پروژه های شرکت میدکو بازدید به عمل آورند . آقای مهندس صالحی زاده مدیر مجتمع شرکت فولاد بوتیای ایرانیان در جریان این بازدید اعتبار کل طرح های انجام شده و در دست اجرای فولاد بوتیا را بالغ بر ۱.۲ دهم میلیارد دلار عنوان کرد و گفت : برآورد طرحهای اصلی این شرکت نیز تقریباً یک میلیارد دلار است. وی اضافه کرد: تنها دو طرح در حال اجرا در این کارخانه داریم که یکی فولاد سازی است که مراحل پایانی را می‌گذارند و دیگری واحد تأمین برق (نیروگاه) است که با سرعت در حال انجام است.

لیست خبرها