اخبار

Latest news, video reports

تولید اولین کاتد مس به روش تانک بایولیچینگ توسط میدکو

میدکو بر بام دنیا

میدکو بر بام دنیا

۲۳ اسفند ۱۳۹۶

میدکو بر بام دنیا

تولید اولین کاتد مس به روش تانک بایولیچینگ توسط میدکو

روز دوشنبه 21 اسفند ماه 1396 اولین کاتد مس به روش تانک بایو لیچینگ ( استحصال مس با استفاده از باکتری) در مجتمع مس و کاتد مسی شرکت بابک مس ایرانیان با حضور آقای دکتر پورمند؛ مدیرعامل هلدینگ میدکو و جمعی از مدیران و دست اندرکاران این پروژه تولید شد.
در این مراسم آقای دکتر قاسمی مدیر عامل بانک پاسارگاد و رییس هیأت مدیره میدکو در تماس تلفنی اظهار داشت: امروز یک روز تاریخی نه تنها برای میدکو بلکه برای کشور ایران است، ایران تنها کشوری است که توانست با درایت، شجاعت، مدیریت و تلاش مجدانه مدیران متخصص میدکو برای اولین بار در دنیا به این مهم دست پیدا کند.
سپس جناب آقای دکتر پورمند در بیانات خود فرمودند: امروز روزی تاریخی برای صنعت مس در دنیا است. این مهم امری است شجاعانه از طرف فرزندان این انقلاب و هدیه ای است به ملت بزرگ ایران و در رأس آنها جناب آقای دکتر قاسمی و گروه مالی پاسارگاد که همواره با حمایت های بی دریغ ما را مورد لطف و عنایت خود قرار داده اند .
از مزایای اصلی روش تانک بایولیچینگ میتوان به حذف کوره های ذوب و درنتیجه کاهش قابل ملاحظه آلایندگی و همچنین صرفه جویی در مصرف آب و منابع انرژی در راستای حمایت از محیط زیست و مسوولیت های اجتماعی اشاره کرد.

لیست خبرها